Миф 2 Электродвигатели постоянного тока (ЭдПТ) вытесняются асинхронными электродвигателями с короткозамкнутым ротором (АЭд).
Або асинхронник проти двигуна постійного струму.
Якоюсь мірою це правда, але давайте розберемося із цим твердженням, по суті. Так для потужностей від двохсот ватів і до десятків тисяч кіловат доцільніше використовувати АЕд. Але якщо ми розглянемо діапазон потужності від 1 до 100 Вт, то побачимо щоКПД АЕд не вище, а то й нижче, ніж у ЕдПТ. А про масу та габарити можна і не говорити. Надійність АЕд для цього діапазону потужності питання спірне, адже напруга живлення АЕд зазвичай вища, відповідно провід обмотки тонше, як і лак який його покриває. Також не рідкісні випадки затирання ротора об статор із-за малого зазору.
Тепер розглянемо питання керування. Вартість схеми регулювання оборотів для АЕд значно дорожча і складніша. Діапазон регулювання оборотів АЕд нижче, а про стабілізацію низьких оборотів і моменту, що крутить, можна говорити тільки умовно. Так до речі про момент, навіть дуже малопотужний 1-5ватт ЕдПТ розвиває пусковий момент в кілька разів більше номінального, чим не може похвалитися асинхронник.
Досвідчені знають як важко запустити саморобний компресор або інше обладнання з АЕд від однієї фази за допомогою фазозсувного конденсатора. Хоча мотори там значно потужніші, ніж ми розглядаємо.